Mákosné Fehérvári Csilla információkból építene hidakat

Makosne-Csilla

Mákosné Fehérvári Csilla elindított valami nagyon fontosat Egerben.  Ha úgy tetszik, folytatja, amibe Veres Pálné, vagy az első magyar orvosnő belekezdett. Vagy mindazok, akik rájöttek, milyen kicsi dolgokat kellene megtenni ahhoz, hogy egymásnak segítsünk, hogy az erőforrásainkat kihasználjuk, a bürokrácia ne útvesztő legyen, hanem valahová vezető út. – a szerk. megjegyzése

***********

Mákosné Fehérvári Csilla:

„Egy lépcső az életemben, egy eredmény, mely remélem sokaknak fog reményt nyújtani!

Sok szerepe van ebben ennek a közösségnek! Köszönöm!”

heol

2014. december 26.

Részletek a cikkből:

[…] A kisfiam harmadik gyerekként érkezett, mégsem voltam képben teljesen. 2004-ben született, s én 2010-ben jutottam el odáig, hogy elkezdjek kutakodni, egyáltalán mit jelent az a betűszó, SNI, azaz speciális nevelési igényű. Nagy nehézség, ha a szülő kap a gyerekéről egy diagnózist, s nem tudja, hogy merre induljon. Ezért törekvésem, mint szülői közösség tagjának, hogy az legyen az általános: amikor egy anya világra hozza a gyermekét, kapjon útmutatót arról, milyen szociális ellátásban részesülhet, hova fordulhat. Elképesztően nagy hiány ez ma. Magamat nem tartom tájékozatlan embernek, de még én is futok a jogszabályok után. Képzeljük el, mennyivel nehezebb ez egy fiatal, akár tizenévesen szülő anyának! Úgy kellene útjára bocsátani minden újszülöttet fogadó szülőt, hogy a kezébe adnak tanácsadó füzetet, naprakész, valóban használható címekkel, telefonszámokkal. Ezért is szeretnék dolgozni.

[…] A SOTE-n azt mondták akkor, nem olyan sürgős még a császár, bár kevés a magzatvíz. Akkor még nem tudtam, hogy ajak-szájpad hasadékkal fog születni a kisfiam, ami akkor is sokkoló lett volna, ha előre tudom. Ám ez az ultrahangon nem derült ki. A szülés során is oxigénhiányos állapotba került, ami az azóta kapott szakvélemények szerint tovább halmozta a problémáit. Amikor felemelték, nem adták a kezembe, ez már gyanút keltett.

[…] Úgy gondolom, egy nő akkor lesz anya, amikor a fejében megszületik a gondolat: szeretné. Jóval a fogantatás előtt. Milán története megtanított arra, e pillanattól fogva nagyon szorosan kellene, hogy fogja egy nő kezét a segítő rendszer, ha mással nem információkkal.

[…] Csilla azt szeretné, ha történetén keresztül másoknak segíthetne, s korábban kerüljenek a gyerekek a nekik megfelelő segítőhöz.

A Független Diákparlament szülői képviselője
Idén november 15-én Budapesten megtartotta első plenáris ülését a Független Diákparlament, amely legfontosabb céljául az összes diák érdekeinek valódi képviseletét tűzte ki. A nap során hét bizottság jött létre. A képviselők ezekben a témákban kinyilvánították a véleményüket a jelenlegi helyzetről, továbbá a tanév során kidolgozandó javaslatokat is tettek. Ennek egyik bizottságát, amely a HIDAK névre hallgat, Mákosné Fehérvári Csilla vezeti. Mit jelent ez a név? Csilla azt mondja: hidakat akarnak építeni, olyan hidakat, amiket valóban lehet járni, ahová elvezetik az érintetteket. Magyarul hidat a bürokrácia és a családok közé.

Egymásért Egyesület a gyerekek jól létéért
Aki Csillával leül beszélgetni, s korábban nem ismerte, valószínűleg el sem hiszi, hogy létezik ennyi energia. Milánnal együtt négy gyereket nevel, aktívan tesz azért, hogy jobb legyen a gyerekeknek. Alapítóként hozta létre Egerben az Egymásért Egyesület Integrált Szülői Közösséget, amely célul tűzte ki, hogy a gyerekekért, a gyerekek jólétéért és jól létéért dolgozzanak. A csapatban van gyermekorvos, szülő, gyógypedagógus, pedagógus is. Kicsi, héttagú csapat, de valamennyien érzik, segíteniük kell, hiszen még egy jól informált szülő is elvész az információk tengerében, főleg akkor, ha egy gyermeknél halmozódnak a problémák.

Az egész cikk idekattintva olvasható.

Share

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük