CENTRÁL SZÍNHÁZ‎: Gyerekek elleni erőszak – történetfelolvasó maraton

Central-szinhaz

Április 14-én, a Centrál Színház nagyszínpadán – az Unicef szervezésében – történet-felolvasó maratont rendeznek, amelynek témája a gyermekbántalmazás. A program kiváló alkalmat nyújt a tanároknak a téma jobb megismerésére, egy későbbi beszélgetés elindítására az osztályukkal.

Az est teljesen ingyenes, regisztrálni nem szükséges.

Téma a gyerekeket a családon belül érő bántalmazás és erőszak. Az, amiről csak felnőtt korukban mernek mesélni, ha egyáltalán.

A szövegeket a Beszélj róla honlap, a Terézanyu, a Patent Egyesület és a Nane segítségével gyűjtöttük össze.

A felolvasók: a Centrál társulata és barátai.

Szakmai támogató az Unicef Magyarország. A belépés ingyenes.

A gyerekbántalmazásnak három fajtája van: lelki, fizikai és szexuális. Az esetek nagy részénél, ha szexuális erőszak áldozatául esik a gyermek, akkor egyben lelki és fizikai bántalmazás áldozatává is válik.

Egy 1997-es amerikai felmérés szerint 3,1 millió a bántalmazott gyermekek száma. 18 éves korig a lányok negyede, a fiúk hetede válik szexuális erőszak áldozatává. Az elítélt gyilkosok 33%-át gyermekkorában bántalmazták.

Magyarországon 80 000 olyan nő él, akit fizikailag és szexuálisan is bántalmaztak gyermekkorában.

A Heim Pál Gyermekkórház 2004-es felméréséből kiderült, hogy a lányok 21%-a, a fiúk 79%-a bántalmazott. A bántalmazók legnagyobb százalékban az apák, majd őket követi más gyermek, rokon, testvér.

Helyszín: CENTRÁL SZÍNHÁZ Budapest VI. kerület, Révay utca 18.

Időpont: 2015. április 14. 18:00–0:00

További információk itt olvashatók.

 

Share

One thought on “CENTRÁL SZÍNHÁZ‎: Gyerekek elleni erőszak – történetfelolvasó maraton

  1. Kuritárné Dr. Szabó Ildikó

    2015-ben jelent meg egy kötetünk a gyermekkori bántalmazásról “Úgy szerettem volna, ha nem bántottak volna A gyermekkori családon belüli traumatizáció: elmélet és terápia” címmel az Oriold és Társa Kiadónál. Szerkesztők: Kuritárné Szabó Ildikó és Tisljár-Szabó Eszter. A hiánypótló és felkavaró olvasmány elsősorban a Debreceni Egyetem Magatartástudományi Intézetében dolgozó oktatók, doktorjelöltek, valamint a Debrecenben végzett klinikai szakpszichológusok írásait tartalmazza.
    A kötet az interperszonális traumatizáció azon aspektusait járja körül,
    melyek a privát élet rejtettségében történnek. Összegezi a traumatizáció pszichológiájának legalapvetőbb ismereteit, definiálja az alapfogalmakat, ismerteti
    a legfontosabb epidemiológiai adatokat, valamint értelmezi a traumatikus eseményekre adott reakciók és kórállapotok széles spektrumát.
    Egyes fejezetek különféle szemléleti kereteket és elméleti összefoglalásokat
    kínálnak. A traumatizáció és annak komplex következményei történeti,
    kulturális, neurobiológiai, evolúciós megközelítésben, valamint a legújabb
    empirikus kutatások és klinikai tapasztalatok keretében bontakoznak ki. Nagy teret szenteltünk a traumatizált betegekkel folytatott pszichoterápiás munka bemutatásának önálló tanulmányok és esetrészletek formájában.
    A kötet elsősorban a bántalmazottakkal foglalkozó pszichológus szakembereknek szól, de a gyermekvédelemben,az oktatásban, a szociális ellátásban, az igazságszolgáltatásban vagy a büntetés-végrehajtásban dolgozó kollégák, az egyetemi hallgatók, valamint a társadalmi jelenségek iránt érdeklődők egyaránt haszonnal forgathatják.

    Reply

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük